Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Новини

У листопаді 2023 року розпочала свою роботу конференція регіонального осередку лідерів учнівського самоврядування на тему «Марафон лідерських ініціатив», а 24 квітня 2024 року в онлайн-режимі відбулася її 2-га частина. Учасники заходу – представники від 16-ти закладів загальної середньої освіти з Корсунь-Шевченківської (7), Селищенської (4), Стеблівської (4), Набутівської (1) громад, – президенти, активісти шкільних органів учнівського самоврядування, голови ДЮО «Росичі», педагоги-організатори. Модератор онлайн-зустрічі О.А.Лисенко, методист Корсунь-Шевченківського ЦДМТ, зактуалізувала увагу на ролі та функціях самоврядування, самоорганізації учнів, базуючись на положеннях статті 28 Закону України «Про загальну середню освіту». Обговорюючи питання «Що таке учнівське самоврядування і для чого воно у закладі освіти, яка його мета?» учасники зробили висновок, що це можливість для учнів отримати перший досвід ухвалення рішень, взяття відповідальності за певну ініціативу та відстоювання власних прав у безпечних умовах. А як захищати інтереси і права учнів, звідки беруться учнівські ініціативи, як реалізовуються лідерські проєкти – презентували учні закладів освіти: А.Рабоволенко (Корсунь-Шевченківська гімназія №5), проєкт «Ми – господарі рідного міста»; М.Хмуленко (Квітчанський ліцей), проєкт «Екологія та сучасність»; М.Жуган (Шендерівська гімназія), проєкт «Наші громадські ініціативи – на підтримку ЗСУ». Також виступили із повідомленнями про реалізовані акції, проєкти: О.Томіленко, президент Ліги старшокласників Корсунщини, учениця 11 класу Корсунь-Шевченківської гімназії, і С.Бітюкова, президент міської загальноосвітньої школи №1. Додамо і те, що 23.11.2023р. також презентували свої ініціативи-проєкти: С.Захарук (Корсунь-Шевченківська гімназія №2), «Волонтерська діяльність»; А.Томіленко (Селищенський ліцей), «Рух – це життя»; С.Хаврусь (Стеблівський ліцей), «Шедеври нового покоління»; О.Томіленко (Корсунь-Шевченківська гімназія), «Створення шкільної студії». Координатор учнівського самоврядування Корсунщини О.А.Лисенко подякувала активним шкільним осередкам та їх педагогам-координаторам за творчість, ініціативність, відповідальну громадську позицію, результативну діяльність, таку необхідну сьогодні небайдужість і милосердя, благодійність і волонтерство. У наступному навчальному році «Марафон лідерських ініціатив» продовжуватиметься, тож лідери готуватимуть матеріали з новими ідеями й проєктами Учасники конференції ознайомились із підсумками роботи Ліги старшокласників, ГО «Росичі» за проєктом «Творчість під мирним небом», завданнями на наступний період, погодили організаційні питання діяльності учнівського самоврядування Корсунщини.

Відповідно до розпорядження міського голови від 14.03.2024 року № 142 "Про організацію та проведення щорічної акції "За чисте довкілля" та дня благоустрою" в закладах освіти відбулися акції "За чисте довкілля", під час яких педагоги разом із учнями провели благоустрій та озеленення території. Колектив працівників ЦДМТ активно підтримав ініціативу та впорядкував алею біля відділу еколого-натуралістичної роботи.

У квітні продовжуються творчі звіти гуртків Центру дитячої та молодіжної творчості, які проходять у формі благодійних заходів – концертів, виставок, майстер-класів, дитячих свят тощо.
12 квітня презентували свої здобутки: гурток образотворчого мистецтва «Палітра», керівник М.Глущенко та зразкові художні колективи «Умілі рученята», керівник О.Карпенко, «Школа вокального мистецтва», керівник Т.Стахурська, «Школа східного танцю «Лілея», керівник В.Кириченко. 18 квітня звітували та весну величали вихованці зразкової студії раннього розвитку дитини «Чарівний ліхтарик», керівники Г.Базарна, В.Любко, В.Кравченко, Т.Вінглевська, О.Миронюк, М.Глущенко. 19 квітня відбувся творчий звіт зразкової студії української пісні «Барви Корсуня», керівник В.Гринюк. Дякуємо нашим ЗСУ за захист і можливість дітям займатися улюбленою справою.

Докладніше про заходи за покликаннями:

Доброчинна подія об’єднала дорослих та дітей нашого міста у єдиному бажанні - допомогти нашим Захисникам! 13 квітня на центральній площі у формі театралізованої програми на основі української народно-календарної обрядовості відбувся благодійний захід «Вийди, вийди, сонечко!». До участі у весняному дійстві з хороводами, веснянками, гаївками активно долучилися дитячі колективи ЦДМТ: зразкова вокальна студія «Оріяна» (кер. Т.Вінглевська), зразкова студія української пісні «Барви Корсуня» (кер. В.Гринюк), зразковий колектив «Лілея» (кер. Валентина Кириченко), солістка вокально-інструментального ансамблю «Адажіо» Віталіна Дрозд (кер. В.Столовий), а також дует сестер Валентини Гринюк і Тамари Вінглевської. Творчі майстер-класи провели керівники гуртків О.Топчій, В.Попик. У організаторів (Будинок культури) та усіх учасників була шляхетна мета – збір коштів для наших земляків-захисників. Педагогічний колектив Центру творчості також долучився до збору коштів, поповнивши благодійну скриньку на 1700 грн. Всього на суботньому благодійному заході вдалося зібрати кошти в сумі 33 290 гривень, які будуть передані на придбання РЕБ-станції для 58-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України.
НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!

Цьогоріч кампанія до Всесвітнього дня води проходила під гаслом «Вода для миру», адже дуже важливо об’єднатися навколо захисту та збереження нашого найціннішого ресурсу, закладаючи основи більш стабільного та процвітаючого майбутнього. Учнівська молодь Корсунщини взяла участь у творчому івенті на цікавий факт за темою "Вода для миру", що проводив Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось. 12 квітня у Центрі дитячої та молодіжної творчості за участі заступника Корсунь-Шевченківського міського голови М.Луценка, начальника відділу освіти, молоді та спорту Р.Савчука, представник Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось вручив сертифікати та призи переможцям і активним учасникам конкурсу, подякував за активну участь у цьому проєкті. З вітальним словом до присутніх звернувся доктор географічних наук, професор, завідувач кафедрою гідрології та гідроекології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член науково-технічної ради Держводагенства України Василь Васильович Гребінь, який наголосив на важливості управління та екології водних ресурсів і відзначив досить високий рівень написання творчих робіт нашими учнями. Тож, вітаємо призерів та активних учасників творчого конкурсу «Вода для миру», серед яких Брайловська Богдана, вихованка гуртка «Квітникарство» Корсунь-Шевченківського ЦДМТ, керівник А.В.Іванова. Також відзначено подякою наш Центр - за вагомий внесок у розвиток дитячої творчості та активну участь у відзначенні Всесвітнього дня води 2024 року.

6 квітня 2024 року на сцені Центру дитячої та молодіжної творчості відбувся творчий звіт зразкової вокальної студії "Оріяна", керівник Т.О.Вінглевська.
Юні вокалісти подарували вдячним глядачам незабутні емоції, всі - і гості, і артисти, отримали естетичне задоволення та зробили важливу спільну справу - зібрали 3050 грн. у благодійну скриньку для потреб ЗСУ, продовжуючи цикл благодійних дитячо-юнацьких заходів для допомоги нашим захисникам. Оріянівці підготували концертну програму переважно із пісень патріотичного змісту у виконанні солістів, дуетів, малих та великих ансамблів. Своїми натхненними виступами діти щиро дякували ЗСУ за можливість займатися творчістю на своїй землі, у рідній Україні. Ми дякумо батькам за підтримку, а вихованцям за творчість, наполегливість та цілеспрямованість, які приносять високі здобутки та перемоги у всеукраїнських, міжнародних вокальних конкурсах і фестивалях!
Фотогалерея із творчого звіту:

З метою підтримки обдарованих, талановитих дітей та молоді, створення сприятливих умов для розвитку їх наукового потенціалу, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, Корсунь-Шевченківська міська рада затвердила програму «Обдарована дитина» Центру дитячої та молодіжної творчості Корсунь-Шевченківської міської ради на 2024-2027 роки (рішення сімдесят першої чергової сесії восьмого скликання № 71-44/VІІІ від 28 березня 2024 року). Програма передбачає створення соціальних, економічних, фінансових та організаційних передумов для вільного гармонійного розвитку особистості, життєвого самовизначення і самореалізації обдарованих дітей та молоді в громаді; формування системи виявлення талановитих дітей та залучення їх до систематичної творчої, пошукової, науково-дослідницької, експериментальної роботи; виховання активної, самостійної, ініціативної особистості, яка здатна жити і розвиватися у світі, що постійно змінюється; впровадження новітніх технологій навчання; системну підтримку творчих і талановитих дітей та учнівської молоді, застосування їх здібностей у громаді, розширення їх соціально-правових гарантій.

Збройною агресією проти України Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури». 20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами Російської Федерації через Керченську протоку. Крим – перший об’єкт агресії РФ проти України. Ворог у березні 2014 року окупував АРК і Севастополь, у квітні 2014 року розпочав вторгнення в Донецькій та Луганській областях. У 2014 році Збройні сили України, підкріплені добровольцями, зупинили просування окупації, звільнили від загарбників частину захоплених територій і до 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни точилися на сході нашої країни. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 8 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України. Весь той час ворог поширював світом дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді були і залишаються підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна». Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію України. У спротиві російському агресору Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Російська Федерація розв’язала проти України імперіалістичну, загарбницьку й екзистенційну війну, спрямовану не лише на захоплення території, а й на знищення української державності, нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Російська держава й ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум і підтримує більшість пересічних росіян, офіційно заперечують існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджуються з цим, підлягають фізичному знищенню.
“Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це наша країна, наші діти, і ми все це будемо захищати”, - Президент України Володимир Зеленський.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 10-ої річниці від початку російсько-української війни за покликанням:

26 березня 2024 року відбулися чергові профспілкові збори первинної організації Профспілки працівників освіти і науки Корсунь-Шевченківського Центру дитячої та молодіжної творчості. На порядку денному розглядалися важливі питання діяльності: про виконання норм і положень колективного договору між профспілковим комітетом та адміністрацією закладу на 2023-2027 роки; про використання коштів профспілкової організації ЦДМТ. На зустріч із трудовим колективом Центру творчості, до участі у зборах був запрошений В.М.Григораш, голова Корсунь-Шевченківської об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Т.П.Фурса, директор закладу, доповіла про стан виконання колективного договору по всіх розділах. О.А.Лисенко, голова профкому, проаналізувала основні завдання профорганізації по колдоговору в сучасних реаліях та зауважила, що головною метою діяльності Профспілки є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан. Адже колективний договір є нормативним актом соціального партнерства, визначає узгоджені позиції і дії сторін, спрямовані на співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи закладу, реалізацію на цій основі гарантій працівників, забезпечення їх конституційних прав, встановлює умови праці і відпочинку, оплати та охорони праці, гарантовані пільги, компенсації і т.д.
Під час обговорення доповідей учасники зборів ставили запитання, на які вичерпні відповіді дали В.М.Григораш, Т.П.Фурса. Серед важливих питань, що піднімалися - встановлення законодавчої справедливості у рівні оплати праці керівників гуртків закладів позашкільної освіти, які мають відповідно до тарифної сітки найнижчі зарплати в системі освіти; тривалості основної відпустки, яка теж найнижча серед освітян, при тому, що у позашкіллі не припиняється освітній процес навіть під час шкільних канікул; виплати надбавки за престижність у розмірі 20% та ін. Із цих питань було вирішено підготувати звернення від колективу працівників ЦДМТ до Корсунь-Шевченківської об’єднаної та обласної організації Профспілки. В цілому виконання норм та положень колективного договору учасниками зборів визнано задовільним.
По другому питанню - про використання коштів профспілкової організації у 2023 році та ознайомлення з кошторисом на 2024 рік поінформувала О.А.Лисенко, голова профкому. У своєму виступі О.М.Топчій, голова ревізійної комісії, доповіла про перевірку фінансової документації профкому. Кошти профспілкового бюджету використовувалися за призначенням: надавалася нецільова благодійна допомога членам Профспілки за їх заявами (у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, операції, народження дітей, на поховання рідних); допомога родинам воїнів, мобілізованим працівникам закладу, підрозділам ЗСУ, потерпілим від підриву Каховської ГЕС; вітання з Днем працівників освіти, з ювілейними днями народження працівників та ветеранів праці (вручення грамот, подяк, квітів) та ін. Порівняно невелика сума витрачена на культмасову діяльність – вручено солодкі новорічні подарунки, організовано поїздку в Черкаси на новорічну виставу Київського театру для дітей членів Профспілки. Учасники зборів затвердили звіти голови профкому і ревізійної комісії та бюджет профспілкової організації ЦДМТ на 2024 рік.

«Я люблю Україну – незалежну, вільну, прекрасну, єдину, хоч і змучену війною, сльозами, горем, проте сильну й незламну, з рідними лісами й долинами, пшеничними полями й високими горами, з херсонськими кавунами і українським кримським півднем, з величезною пошаною і дякою ЗСУ та непохитною вірою у Перемогу! Бо Україна – це тато, мама і вся родина, бо Україна – мій дім, моя земля, моя душа…». Такі почуття й емоції передають дитячі малюнки, презентовані на регіональній виставці-конкурсі «Я люблю Україну!» у Корсунь-Шевченківському ЦДМТ. Виставка проходила впродовж березня, її організатори - дитячо-юнацька організація «Росичі» і Ліга старшокласників Корсунщини. Для оцінювання робіт до конкурсної комісії були запрошені: Л.В.Каракай, художниця, член літературно-мистецького громадського об’єднання «Янталка»; К.М.Побірченко, заступник директора з навчально-виховної роботи, В.А.Кравченко, художник-дизайнер, культорганізатор Центру дитячої та молодіжної творчості. У трьох вікових категоріях (6-9, 10-13, 14-17 років) переможцями стали:
І місце – Гаврилюк Катерина (Завадівська гімназія); Пліщенко Ірина (Корсунь-Шевченківська гімназія №2); Бєлікова Катерина (Корсунь-Шевченківська гімназія); Бойко Олександр (Корсунь-Шевченківський ЦДМТ); Кривенко Владислав, Лисенко Діана, Хмеленко Юлія (Стеблівський ліцей);
ІІ місце – Сановська Дана (Корсунь-Шевченківська гімназія №5); Кисла Анастасія (Корсунь-Шевченківська гімназія №2); Ковеля Крістіна, Кравченко Карина (Корсунь-Шевченківський ЦДМТ); Левченко Катерина (Шендерівська гімназія); Гаркуша Діана (Авторський О.А.Захаренка ліцей села Сахнівка); Котляр Іванна (Черепинська гімназія); Динис Володимир (Завадівська гімназія);
ІІІ місце – Єрещенко Діана (Корсунь-Шевченківська гімназія №2); Марченко Альбіна, Кузьменко Владислава (Дацьківська гімназія); Ріпа Аліна (Гарбузинська гімназія); Гордієнко Анна (Корсунь-Шевченківська гімназія №5); Мелешко Поліна, Дякун Святослав (Корсунь-Шевченківський ЦДМТ); Кавіцька Софія (Селищенський ліцей); Новак Софія, Порпленко Антоніна (Сухинівська гімназія); Мальченко Наталія (Квітчанський ліцей); Чаплинська Єлизавета (Шендерівська гімназія).
Дякуємо всім дітям за активну участь у виставці-конкурсі, вітаємо переможців і зичимо нових творчих досягнень!

До Дня українського добровольця 14 березня в Корсунь-Шевченківському Центрі дитячої та молодіжної творчості відбувся благодійний концерт, який підготували члени вокально-інструментального гурту «Адажіо» під керівництвом В.О.Столового. Керівнику гуртка разом зі своїми вихованцями вдалося створити надзвичайно позитивну, духовно піднесену атмосферу для глядачів - старшокласників міських шкіл, гуртківців, батьків. У виконанні гурту прозвучали українські патріотичні пісні, улюблені мелодії, хіти минулих років як творча присвята воїнам-добровольцям, нашим героям, мужнім захисникам України.
До акції онлайн доєдналася зразкова вокальна студія "Оріяна", виконавши пісню "Лицарю добра" (керівник Т.О.Вінглевська). Розпочатий цикл благодійних міні-заходів продовжать художні колективи ЦДМТ, а зібрані благодійні кошти будуть напровлені на підтримку ЗСУ.
Фото і детальна інформація за покликаннями:

Прислухаймося до потаємних сенсів поміж Шевченкових рядків. Аж кров холоне від правдивості й точності зображуваних подій сучасної України пером людини, народженої понад два століття тому. Серце гріє одне: Тарас-провидець бачить перемогу України та українців над великим злом: рабами ми не були й повік не будемо. Цьогоріч Україна відзначила 210-ту річницю від дня народження поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка. Цій події ми присвятили молодіжний мистецький онлайн-флешмоб «В сім’ї вольній, новій». Діти і підлітки опублікували відеозаписи декламування віршів, виконання пісень на слова Т.Г.Шевченка, фото з власноруч створеними малюнками, колажами, панно та ін.
Переглянути дописи можна у Фейсбуку за хештегом #Тарас_Шевченко_210 і на сторінці за покликанням:

Війна, яку розв’язала рф проти України, призвела до пошуку нових підходів щодо організації освітнього процесу та виховання молодого покоління. При цьому надзвичайної уваги потребує розвиток національно-патріотичного виховання, оскільки воно є важливим чинником національної безпеки і зміцнення держави. Національно-патріотичне виховання покликане сформувати в особистості високу патріотичну свідомість, відповідальну громадянську позицію, почуття любові до Батьківщини та готовність захищати національні інтереси, незалежність і територіальну цілісність України. 20 лютого відбулося засідання круглого столу педагогічних працівників ЦДМТ на тему «Національно-патріотичне виховання молоді в умовах війни». Завданням його учасників було визначення сутності, основних засад національно-патріотичного виховання української молоді в умовах воєнного стану, ознайомлення із законодавчою базою, висвітлення сучасних підходів і напрямів розвитку цієї сфери у закладі позашкільної освіти. Модератор засідання, методист О.А.Лисенко у вступній доповіді-презентації закцентувала увагу на листі МОНУ «Про організацію освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти у 2023-2024 навчальному році» від 23.08.2023р. №1/12608-23, де зазначено, що «в умовах збройної агресії російської федерації пріоритетом у педагогічній діяльності кожного педагогічного працівника закладів позашкільної освіти всіх типів повинно бути національно-патріотичне вихованні дітей та молоді відповідно до Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» від 13.12.2022р. та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом МОНУ від 06.06.2022р. №527». Учасники круглого столу поділилися досвідом роботи з національно-патріотичного виховання, формування громадянської самосвідомості дітей та молоді засобами позашкільної освіти – В.А.Кравченко (культорганізатор), І.М.Ковальова (завідуюча відділом еколого-натуралістичної і туристсько-краєзнавчої роботи), Н.В.Пшоно (завідуюча відділом художньо-естетичного виховання), О.М.Кваша (завідуючий відділом технічної творчості), а керівники гуртків у своїх виступах презентували ефективні форми і методи роботи з вихованцями. Керівник гуртка О.В.Миронюк поділилась досвідом проведення інтелектуальної гри «Я люблю Україну». К.М.Побірченко, заступник директора з навчально-виховної роботи, повідомила про результати проведених благодійних заходів, акцій для допомоги захисникам України. О.А.Лисенко, координатор регіонального осередку учнівського самоврядування, голова РДЮОК «Росичі» ознайомила із соціально-мистецькими, благодійними проєктами, зреалізованими дитячо-юнацькою лідерською спільнотою Корсунщини за період 2014-2024 років, а також презентувала керівникам гуртків актуальні сьогодні, нові навчально-методичні посібники, книги, програми гуртків тощо.
Підсумовуючи виступи й обговорення, учасники круглого столу погодились, що патріотичні почуття і гордість за власну країну мають прищеплюватися українцям із раннього дитинства. Національна ідентичність, свідома громадянська позиція, відповідальність за долю своєї країни – це те, що формується в процесі національно-патріотичного виховання через мову, історію, цінності й традиції. Тому сьогодні виховання громадянина-патріота України має бути пріоритетним завданням на всіх рівнях, адже від нього залежить національна безпека та майбутній розвиток вільної, згуртованої та успішної української нації.
З огляду на вищезазначене педагоги визначили основні завдання національно-патріотичного виховання: формування національної ідентичності та відповідальної громадянської позиції; виховання любові до Батьківщини; шанобливе ставлення до Конституції та законів України, державних символів і державної мови; розвиток бережливого ставлення до природних ресурсів, культурної спадщини нашої країни; популяризація історії, традицій, культури України, українськомовного культурного продукту; формування готовності до захисту національних інтересів і територіальної цілісності України.

17, 18 лютого на базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» (Черкаське територіальне відділення МАН) відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, в якому взяли участь 18 учнів та учениць з Корсунь-Шевченківської громади. За результатами ІІ етапу учні посіли 13 призових місць (ІІ місце – 4, ІІІ місце – 9). П’ять учнів та учениць нагороджено грамотами КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» за участь у конкурсі та проведену дослідницьку роботу.
Переможців ІІ етапу підготували вчителі-предметники, які працюють за сумісництворм у ЦДМТ: Антонов Д.В., учитель фізики та астрономії, Радченко О.В., вчителька біології із ЗОШ №1; Резніченко Л.І., вчителька географії із гімназії; Безпала Н.В., вчителька української мови та літератури, Шершнєва О.О., вчителька математики із ліцею; Курінна Г.В., вчителька математики, Кошелюк В.А., вчитель географії із гімназії №2.
Вітаємо юних науковців МАН та їхніх керівників! Бажаємо нових перемог!

До Дня єднання 16 лютого гуртківці Центру творчості об'єдналися "фотоланцюжком" під час проведення онлайн-челенджу на сторінках Фейсбуку. Щоб приєднатися до нього, діти одягали вишиванки, створювали «ланцюг єднання», прикріплювали синьо-жовту стрічку або робили фото на фоні Державного Прапора України. Цього року День єднання відзначався втретє в історії. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни це свято набуло особливого сенсу. Українці показали усьому світові, що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все будуть відстоювати своє майбутнє і незалежність.

Одним із важливих напрямків діяльності Центру дитячої та молодіжної творчості є участь учнівської молоді у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Із результатами І етапу конкурсу можна ознайомитись за покликанням:

Національною соціальною сервісною службою України у 2023 році розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які розміщено за наступними посиланнями:

Любов — найпрекрасніше почуття, яке тільки може народитися в серці людини. Воно супроводжує нас завжди і всюди. Так що ж таке любов? Це питання споконвіку хвилює людей. Кажуть, без любові життя нічого не варте. Та ніхто не може визначити, що то за почуття, яке захоплює людину та робить її щасливою. У тлумачному словнику цей термін трактується як «почуття глибокої сердечної прив’язаності до кого-небудь або чого-небудь». Любов має найрізноманітніші форми та способи виявлення – це любов до Бога, до друзів, Батьківщини, материнська й батьківська любов до дітей, дитяча любов до батьків, кохання між чоловіком і жінкою. Ми живемо зараз в умовах війни та різних катаклізмів. Але, попри жахливі обставини сьогодення, люди закохуються, народжують дітей, дбають, допомагають та підтримують одне одного. Сила любові — це сила самої природи. Як добро перемагає зло, так і вона перемагає ненависть. Доки існуватиме це почуття, доти в світі пануватиме гармонія, єдність, лад та мир, які так необхідні сучасному світові.
Свої щирі вітання з Днем усіх закоханих подарували творчі вихованці ЦДМТ - перегляньте на сторінці у Фейсбуку:

22 січня українці святкують День Соборності України – свято об’єднання українських земель в одну державу. Цього дня у 1919 році відбулася епохальна історична подія – на Софійському майдані в Києві проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. До Дня Соборності України в ЦДМТ відбувся благодійний тематичний захід «З Україною в серці». Вихованці гуртків Центру творчості та учні Корсунь-Шевченківскої гімназії, ЗОШ №1, а також педагоги, батьківська громадськість висловили свою активну позицію й долучилися до благодійного заходу.
Керівники гуртків декоративно-прикладного, образотворчого напрямків (М.В.Глущенко, Л.І.Резніченко, О.В.Карпенко, О.М.Топчій, В.В.Попик) залучили дітей до патріотичних майстер-класів. Концертну програму підготували учасники зразкових колективів «Барви Корсуня» (керівник В.Гринюк ), «Школа вокального мистецтва» (керівник Т.Стахурська), «Оріяна» (керівник Т.Вінглевська), «Лілея» (керівник В.Кириченко).
До благодійної скриньки зібрали 3390 грн. (для нашого захисника, військового медика С.Шкребтія, який перебуває на лікуванні після тяжкого поранення). Дякуємо нашим захисникам та бажаємо усім українським воїнам повернутися додому живими і не ушкодженими! Хай мир із перемогою повернеться в Україну, хай наші діти не знають бід і тривог. Хай Україна в єдності свого народу стане сильною і непереможною!

16 січня відбулося чергове засідання методичного об’єднання керівників гуртків ЦДМТ. За круглим столом методичної студії учасники опрацювали тему щодо сучасних підходів у роботі з талановитими, здібними дітьми. Цей напрямок є одним із головних у діяльності нашого педагогічного колективу та передбачає створення найсприятливіших умов для забезпечення високої якості позашкільної освіти. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед сучасною освітою стоїть завдання, спрямоване на забезпечення формування інтелектуального, креативного потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої учнівської молоді. Виховати з обдарованої дитини особистість, адаптовану до складностей сучасного життя, досить важко. У розвитку творчих можливостей учнів велике значення має випереджальний характер навчання й виховання. Мета розвитку здібностей вихованців – допомогти їм реалізувати свої індивідуальні якості, не загубитися в сірій масі учнів, сприяти переорієнтації їхнього репродуктивного мислення на творче індивідуальне конструювання. Важливе значення має забезпечення та розширення інформованості в тих галузях, які цікавлять гуртківців, залучення до різноманітної діяльності для самореалізації. В ході засідання методичної студії члени методоб’єднання обмінювалися досвідом використання інноваційних, нестандартних форм і методів роботи з вихованцями, керівники гуртків В.Ю.Мартинова, А.В.Іванова продемонструвати оригінальні майстер-класи.
У підсумку учасники засідання зауважили, що сучасний освітній процес вимагає інноваційних підходів щодо розвитку творчої особистості учня, що спрямовані на: активізацію емоційної сфери учнів, їхнього асоціативно-образного мислення та творчої уяви; виховання в дітей любові до життя − як динамічної основи для їхнього самовираження і розвитку творчих здібностей; розвиток критичного мислення та креативності; впровадження нестандартних занять і форм роботи. Важливою передумовою успіху є система формування творчої особистості, спрямована на розвиток таких здібностей, як здатність бачити проблему, аналізувати, інтегрувати, виявляти суперечності, оригінальні ідеї, уміти здійснювати пошук, дослідницьку діяльність, критично мислити. Діти тим талановитіші та розумніші, чим більше можливостей бути такими ми їм надаємо. Лише створивши творчу атмосферу в дитячому колективі можна забезпечити розвиток творчої особистості дитини. (О.А.Лисенко, методист, голова МО)