Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Новини

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Джерело творчості - 2025» взяла участь Іванова Аліна Володимирівна, керівник гуртка «Природа рідного краю» відділу еколого-натуралістичної і туристсько-краєзнавчої роботи Центру дитячої та молодіжної творчості Корсунь-Шевченківської міської ради. На конкурс відповідно до умов положення педагог подала у форматі електронного портфоліо матеріали з власного досвіду роботи за темою «Формування у дітей екологічної компетентності, креативного мислення та активної життєвої позиції засобами позашкільної натуралістичної роботи». За підсумками обласного етапу, на підставі висновків журі А.В.Іванова посіла І місце та продовжує змагатись у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу (наказ Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації №74 від 03.04.2025р.).
Ми вітаємо Аліну Володимирівну, пишаємось колегою і зичимо їй багато високих здобутків на педагогічній ниві!

Педагогічна рада Центру дитячої та молодіжної творчості на черговому засіданні розглянула актуальні питання – «Діяльність колективу ЦДМТ щодо формування у підростаючого покоління національної та громадянської ідентичності, патріотичного виховання у контексті викликів сьогодення», «Інноваційні підходи до організації освітнього процесу, формування життєтворчого простору у відділі художньо-естетичного виховання». Обговоривши доповіді колег педагогічна рада прийняла відповідні рішення: діяльність колективу ЦДМТ щодо формування у підростаючого покоління національної та громадянської ідентичності на сучасному етапі вважати задовільною; з метою дієвого національно-патріотичного виховання і надалі вважати пріоритетним в освітньому процесі застосування сучасних, нестандартних, інноваційних форм і методів роботи з дітьми та підлітками; керівникам гуртків активізувати роботу щодо розробки сучасних авторських навчальних програм гуртків, клубів, студій та створення тематичних навчально-методичних посібників, електронних освітніх ресурсів за напрямками гуртків.

Дружно і злагоджено попрацював колектив Центру дитячої та молодіжної творчості у підтримку щорічної Всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля – 2025»: прибрали велике подвір’я еколого-натуралістичного відділу ЦДМТ і прилеглу територію, впорядкували квітники, декоративні кущові рослини, обкопали та побілили дерева в «Саду мрій».

Впродовж лютого-березня 2025 року в рамках соціально-мистецького проєкту «Творчість під мирним небом» з метою розвитку дитячої художньої творчості, національно-патріотичного виховання, розкриття творчих здібностей талановитої молоді та сприяння її самореалізації відбулася регіональна виставка-конкурс дитячих малюнків «Я люблю Україну!». У своїх роботах учасники передали почуття гордості за сильну, незламну країну, повагу до українського народу, його історії і культури, любов до рідної землі, захоплення красою природи. Конкурсна комісія у складі Т.П.Фурси, директора ЦДМТ, В.А.Кравченко, культорганізатора, художника-дизайнера, І.М.Ковальової, заввідділом еколого-натуралістичної роботи ЦДМТ провела оцінювання художніх робіт, за результатами якого визначені переможці у трьох вікових категоріях. ГО «Росичі» дякує всім дітям - активним учасникам виставки-конкурсу, їх художнім керівникам та вітає з перемогою:
І місце - Чубенко Захар, Шендерівська гімназія; Батог Вероніка, Корсунь-Шевченківська гімназія №2; Ципко Евеліна, Черепинська гімназія; Марциновський Володимир, Корсунь-Шевченківський ліцей; Ріпа Аліна, Гарбузинська гімназія; Саковська Діана, Кравченко Карина Корсунь-Шевченківський ЦДМТ.
ІІ місце - Аннишинець Тесей, Квітчанський ліцей; Жидков Макар, Шендерівська гімназія; Годованик Вероніка, Стеблівський ліцей; Горбонос Вероніка, Овчарик Ілля Корсунь-Шевченківський ЦДМТ.
ІІІ місце - Онищенко Святослав, Корсунь-Шевченківська гімназія №5; Аннишинець Каталея, Квітчанський ліцей; Шелаєв Максим, Черепинська гімназія; Новак Софія, Сухинівська гімназія; Шульга Анастасія, Корсунь-Шевченківський ЦДМТ; Котляр Софія, Черепинська гімназія; Самолюк Марія, Шендерівська гімназія; Собченко Лілія, Гарбузинська гімназія.
Всі переможці будуть нагороджені грамотами РДЮОК «Росичі».

Вода – найцінніший дарунок природи, без якого не може існувати все живе; це особлива речовина, яка в природі може перебувати в трьох агрегатних станах; це один із найдивовижніших мінералів планети. Щоб жити, кожній людині потрібно на добу споживати 2-3 літра чистої води. Важлива не тільки кількість води, але і її якість.
Україна недостатньо забезпечена такими життєво важливим ресурсом, як прісна вода. Крім цього існує ще грандіозна проблема забруднення води в нашій країні, адже ця проблема набула загальнонаціонального масштабу: 60% води в Україні екологи визнають не придатною для пиття. У нашій місцевості дуже серйозною проблемою є забруднення річки Рось, з якої бере воду для споживання наше місто. І тому на заняттях всіх гуртків еколого-натуралістичного відділу ЦДМТ постійно акцентується увага на проблемі забруднення води і, зокрема, річки Рось. Вихованці гуртка «Природа рідного краю» (керівник Іванова А.В.) провели ряд екскурсій в природу з метою дослідження стану води в Росі, в малій річці Корсунці та джерелі. Вони прийшли до висновку, що найбільш чистою є вода у джерелі, а найбільш забрудненою - у річці Рось. Також діти здійснили посильне прибирання річкових берегів та розглянули правила поведінки в природі. На заняттях гуртка «Лікарські рослини» (керівник Мартинова В.Ю.) гуртківці провели інформаційно-просвітницький марафон «Проблема забруднення річки Рось», під час якого була зібрана і розглянута інформація про забруднення води в нашій річці, діти намагалися знайти шляхи вирішення такої важкої проблеми. Також гуртківцями була проведена експериментально-дослідницька робота «Механічні способи очищення води». Старші вихованці гуртка «Основи біології» (керівник Ковальова І.М.) проаналізували інформацію про глобальну планетарну проблему забруднення води. А вихованка гуртка Марія Іванова підготувала реферат на тему «Водні ресурси України: основні шляхи захисту».
Після проведених досліджень гуртківці дійшли висновку, що забруднення води загрожує самому існуванню життя на Землі. Якщо раніше вода само очищувалася, то нині – потребує допомоги!
Берегти воду - обов’язок кожного! (Ковальова І.М., завідуюча відділом еколого-натуралістичної і туристсько-краєзнавчої роботи).

15-16 березня 2025 року вихованці гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Д.Ю.Оборін) взяли участь у відкритому особистому чемпіонаті Черкаської області, Кубку області (1-2 етапи) зі спортивного орієнтування. Змагання проходили у Черкасах з метою подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в області, активізації навчально-тренувальної роботи спортивних організацій, підвищення рівня майстерності спортсменів та відбору до складу збірної команди області для участі у чемпіонатах України, виконання спортивних розрядів, залучення широких верств населення до занять фізичною культурою і спортом. Ми щиро вітаємо наших вихованців, які за підсумками проведених змагань стали переможцями: І місце в номінації група Ж-10 Оборіна Марія, яка виконала ІІІ юнацький розряд; І місце в номінації група Ч-16 Кузьменко Олександр; ІІІ місце в номінації група Ч-14 Оборін Павло. Бажаємо юним туристам і їх керівнику нових, високих спортивно-туристичних звершень!

Патріотичне виховання здобувачів освіти є пріоритетним напрямком в національній системі освіти. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації та російсько-українською війною, коли агресор хоче зробити українську націю безідентичною, всіма способами знищити все українське. В цих умовах освітній процес, і виховна робота як його складова, набуває іншого змістового наповнення, потребує посилення певних змістовно-смислових напрямків; має відповідати основним засадам державної політики у сфері формування української національної та громадянської ідентичності; стає складовою забезпечення національної безпеки України і зміцнення держави.
Патріотизм та національно-патріотичне виховання актуальні і для системи освіти, і для держави загалом. Основним інститутом, що забезпечує його реалізацію, є держава, але вагомий внесок у розвиток патріотичного виховання вносять також батьки, освітяни, громадські організації, волонтери. Патріотичне виховання важливе для зміцнення єдності та національної ідентичності, сприяє формуванню почуття належності до власної культури, мови, історії, традицій і національних цінностей, що в сучасних умовах має високу актуальність.
Темі національно-патріотичного виховання, формування особистості українця було присвячено засідання круглого столу педагогічного колективу ЦДМТ на початку березня. Учасники різнобічно розглянули питання, систематизували та проаналізували по напрямках:
- діяльність ЦДМТ в цілому як закладу позашкільної освіти щодо формування національної та громадянської ідентичності;
- організація керівниками гуртків освітнього процесу в гуртках, студіях, клубах;
- науково-методична робота педагогічного колективу.
Змістовні виступи підготували директор Т.П.Фурса, заступник директора К.М.Побірченко, методист О.А.Лисенко, завідуючі відділами І.М.Ковальова, Н.В.Пшоно, О.М.Кваша, керівник гуртка В.Ю.Мартинова.

Із 25 лютого 2025 року в Центрі дитячої та молодіжної творчості поновлено очну форму освітнього процесу (наказ відділу освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради №53 від 24.02.2025р., наказ директора ЦДМТ №25 від 24.02.2025р.).

Вітаємо переможців та призерів ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2024-2025 навчального року - учнів-членів Малої академії наук та педагогів-наукових керівників!

З 17 лютого 2025 року, тимчасово, до усунення причин порушення теплового режиму, роботу Центру дитячої та молодіжної творчості Корсунь-Шевченківської міської ради у головному приміщенні за адресою м.Корсунь-Шевченківський, вул. Академіка О.А.Захаренка, 2, переведено НА ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ згідно наказу відділу освіти, молоді та спорту Корсунь-Шевченківської міської ради №48 від 17.02.2025р., наказу Центру дитячої та молодіжної творчості №22 від 17.02.2025р.
Організовано дистанційне та онлайн навчання здобувачів освіти в гуртках і студіях ЦДМТ у межах робочого часу керівників гуртків, згідно розкладу занять, з дотриманням інструкцій щодо безпеки під час повітряних тривог.
Про відновлення очної форми навчання буде повідомлено.

У форматі відеоконференції Google Meet 12 лютого 2025 року відбулася чергова онлайн-зустріч за участю лідерів учнівського самоврядування і педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Корсунь-Шевченківської, Набутівської, Селищенської, Стеблівської громад.
Владислава Кузьменко, президент регіонального осередку Ліги старшокласників, натхненно розповіла про оригінальні, цікаві лідерські проєкти, що були розроблені і вже втілені у її закладі освіти – Дацьківській гімназії («Благодійний кінотеатр», «День без гаджетів», «Таємний друг» та ін.), та провела «Марафон лідерських ініціатив. Частина 3». У марафоні презентували свої реалізовані ініціативи учні-лідери: Потійчук Софія з Черепинської гімназії – «Разом змінюємо світ»; Дорогій Каріна з Дацьківської гімназії – «Лідерські ініціативи учнівського самоврядування»; Компанієць Євгенія з Корсунь-Шевченківської гімназії №2 – «Марафон лідерських ідей»; Жовтухіна Дар’я з Корсунь-Шевченківської гімназії №5 – «Еко-годівничка – сучасний спосіб збереження навколишнього середовища».
Модератор заходу О.А.Лисенко залучила учасників до обговорення питань «Які ознаки справжнього учнівського самоврядування?», «Звідки беруться лідерські ініціативи та як їх реалізувати?», ознайомила з новими проєктами Ліги старшокласників Черкащини, зокрема про онлайн-платформу «Раз_Ом» щодо підтримки ментального здоров’я та емоційної стійкості молоді, конкурс учнівських відеороликів «Моє ментальне здоров’я», проєкт постерів «Світанки нового дня» про історії внутрішньо переселених сучасних дітей війни.
Лідери розглянули питання щодо пріоритетних напрямків діяльності, узгодили план спільних заходів ГО «Росичі» та Ліги старшокласників Корсунщини на перше півріччя 2025 року.

До дня безпечного Інтернету, який відзначається у світі 11 лютого 2025 року, Національний банк України організовує кілька освітніх ініціатив для учнів, студентів і педагогів, спрямованих на підвищення рівня знань з платіжної безпеки, а саме: Тиждень просвіти з платіжної безпеки з 10 до 16 лютого 2025 року. Тиждень просвіти з платіжної безпеки – це освітня ініціатива для педагогів, яка спрямована на підвищення обізнаності дітей та молоді про безпеку під час здійснення безготівкових та онлайн-розрахунків. Для цього підготовлені освітні матеріали з платіжної безпеки, створені експертами Національного банку для проведення заходів (див. за покликанням):

В межах реалізації спільної інформаційної кампанії Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Спільно до безпеки. Зимові пригоди без шкоди» створено відеоролики та аудіоролики соціального спрямування, що знайомлять з можливими видами небезпеки взимку, зокрема, пов’язаними з умовами воєнного стану, та алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Відео- та аудіоролики створено з метою підвищення рівня обізнаності, збереження здоров’я й життя дітей та їхніх батьків і захисту від небезпек, які чатують узимку під час війни: вибухонебезпечні предмети, що можуть ховатися під листям і снігом, крига на водоймах і неосвітлені внаслідок регулярних вимкнень електроенергії дороги. Яскрава комунікація охоплює три важливі теми й позиціонує ризиковану поведінку як антитренд, подаючи правила в розважальній формі з використанням підліткового сленгу й релевантних прикладів, а також вчить алгоритмів дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Посилання на відео- та аудіоролики:

Незабутню подорож до театралізованої еко-казки здійснили у переддень Нового року гуртківці відділу еколого-натуралістичної і туристсько-краєзнавчої роботи ЦДМТ. Діти поринули у чарівний світ "Пригод Новорічної ялинки" і всі разом співпереживали героям. Еко-казка сприяє формуванню екологічної вихованості та культури, вчить бережному ставленню до всього живого. А ще цікаві загадки, веселі руханки та солодкі подарунки потішили і акторів, і глядачів. Створили казкове дійство керівники гуртків А.В.Іванова і В.Ю.Мартинова, завідувачка відділу І.М.Ковальова.

24 грудня 2024 року відбувся підсумковий круглий стіл за участю учнів-лідерів та педагогів-координаторів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти, дітей-переможців творчих конкурсів, їх художніх керівників та батьків. Лідери підбили підсумки спільної діяльності Ліги старшокласників Корсунщини і дитячо-юнацької організації «Росичі» у другому півріччі 2024 року, яка була зосереджена на найбільш актуальних на даний час напрямках, зосереджених у реалізації благодійного соціально-мистецького проєкту «Творчість під мирним небом» та його мети - згуртування дітей, молоді, дорослих навколо ідеї миру, загальнолюдських цінностей; формування в учнів національної та громадянської ідентичності; вшанування захисників України, засвідчення їм нашої вдячності і поваги; проведення благодійних акцій з метою збору коштів на підтримку воїнів ЗСУ; стимулювання та реалізація духовного, творчого потенціалу талановитої молоді, художніх колективів, митців, адже до благодійних заходів долучаються члени осередків ГО РДЮОК «Росичі», учнівські колективи закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, мистецьких шкіл, а також бажаючі дорослі. Більшість шкільних осередків Ліги старшокласників взяли участь в обласному Інтернет-проєкті «Ми – патріоти Черкащини», підготували презентації, репортажі про проведені заходи, акції, пошуково-краєзнавчу та благодійну діяльність. За підсумками 2024 року під час зустрічі були вручені дипломи за активну та результативну участь у регіональному етапі обласного Інтернет-проєкту осередкам учнівського самоврядування: І місце – Корсунь-Шевченківський ліцей (президент Матвієнко Анастасія) і Шендерівська гімназія (Ляшенко Вероніка); ІІ місце – Корсунь-Шевченківська гімназія №2 (Компанієць Євгенія) і Дацьківська гімназія (президент Кузьменко Владислава); ІІІ місце – Селищенський ліцей (Бордюгов Ростислав) і Гарбузинська гімназія (Ріпа Аліна); відзначені дипломами обласного Управління освіти і науки: у підпроєкті «Я – свідомий громадянин України» - Корсунь-Шевченківський ліцей за ІІ місце, Дацьківська гімназія за ІІІ місце; Гарбузинська гімназія - за ІІ місце у підпроєкті «Покращуємо життя своєї громади»; у підпроєкті «Збережемо природу заради майбутнього» ІІ місце посіла Шендерівська гімназія. А також нагороджені переможці творчих конкурсів грамотами й дипломами, володарі гран-прі фестивалів-конкурсів - пам’ятними призами, вручені листи-подяки педагогам-організаторам.
Плануючи свою діяльність на 2025 рік, лідери ознайомились з відеозвітами обласної Ліги старшокласників, проаналізували та обговорили актуальні проєкти, напрями діяльності.
Всі учасники підсумкової зустрічі із задоволенням відвідали виставу-мюзикл «Новорічні пригоди Білосніжки» у ЦДМТ, отримали багато позитивних емоцій та солодощі від пана Санта-Клауса.

Відповідно до річного плану роботи центру дитячої та молодіжної творчості на 2024-2025 навчальний рік, з метою підвищення педагогічного, психологічного і фахового рівнів педагогічних працівників закладу, здійснення обміну досвідом роботи між керівниками гуртків, розвитку творчої ініціативи, творчості, задоволенні потреб в особистісному зростанні в період з 4 по 29 листопада 2024 року проведено місячник педагогічної майстерності керівників гуртків ЦДМТ.
Охоче ділилися з колегами перлинами власної педагогічної майстерності всі керівники гуртків. Відкриті заняття віддзеркалювали титанічну підготовчу роботу до проведення занять. Керівники гуртків намагалися показати найпотаємніші сторони своєї педагогічної діяльності, використовуючи сучасні форми і методи, інтерактивні вправи, новітні технології. На кожному занятті демонстрували свою майстерність, творчість, вміння й талант, а гуртківці у своїх роботах руками, в піснях і танцях проявляли ініціативність, активність та креативність. Кожне заняття проведено методично вірно, з використанням наочності, музичного супроводу. На жаль, повітряні тривоги, вимикання електрики та порушення теплового режиму часто спричиняло призупинення освітнього процесу. Проте гуртківці продовжували роботу в укритті. На завершення занять лунали нові пісні, музичні твори, створювались нові танці, демонструвались готові вироби декоративно-прикладного мистецтва. Адміністрація закладу мала змогу відвідати всі відкриті заняття.
Місячник педагогічної майстерності розпочав керівник гуртків «Водний туризм», «Пішохідний туризм» Оборін Д.Ю. Найбільше запам’ятались вихованцям практичні вправи з надання першої долікарської допомоги. Кожен вихованець побував у ролі і потерпілого, і рятівника. На практичному занятті «Гігієна туриста» гуртківці вели дослідження, складали алгоритм дій щодо здорового способу життя, в підсумку зробили власні висновки: «Спорт для здоров’я, а не здоров’я для спорту».
Керівники гуртків Кравченко В.А., Любко В.А., Базарна Г.Г., Вінглевська Т.О., Миронюк О.В., Глущенко М.В., Пшоно Н.В., Гринюк В.О., Столовий В.О. провели для найменших вихованців - зразкової студії раннього розвитку дитини «Чарівний ліхтарик» - цікаве, сучасне, захоплююче осіннє свято «Ріпка на новий лад». Активність учасників була висока, бо вони гралися, співали, танцювали, розписували гарбузика та осінні листочки разом з казковими героями.
Для вихованців гуртків молодшого шкільного віку керівники гуртків «Основи біології», «Квітникарство» Ковальова І.М. та Іванова А.В. провели дитячий екологічний форум у формі свята «Природа - національне багатство України». Граючись, вихованці поглиблювали свої знання про природу нашої країни, про її багатства, про актуальні проблеми сьогодення. Педагоги були не тільки ведучими, а разом з вихованцями брали участь у сюжетно-рольових іграх, змаганнях, конкурсах.
Т.О.Вінглевська майстерно організовує роботу гуртка «Fun English», залучаючи до позашкільної роботи старшокласників. На занятті «У природи немає поганої погоди» керівник формує навички читання, усного мовлення, аудіювання, працює над розвитком комунікативних навичок, мовної здогадки, пам’яті, уваги. Повторюючи вивчене, гуртківці вчаться вживати іменники, похідні від них прикметники та прислівники, утворюють вищий ступінь порівняння прикметників і прислівників.
Керівник гуртка «Лідер» О.А.Лисенко провела відкрите заняття у формі онлайн-конференції лідерів учнівського самоврядування на тему «Я - свідомий громадянин України». Учасники обговорили кандидатури активу регіонального осередку Ліги старшокласників, які виступили із підготовленими презентаціями та відеороликами. Керівник гуртка пояснила процедуру виборів дистанційно, а лідери голосували за кандидатів онлайн шляхом заповнення Google-форми. В ході заняття учасники проаналізували діяльність учнівського самоврядування та ознайомилися із наступними заходами у рамках проєктів «Творчість під мирним небом», «Ми – патріоти Черкащини», були проведені інтерактивні вправи, вправа--рефлексія.
Цікавою несподіванкою для вихованців гуртка «Світ рукоділля», керівник Керекеша О.І., було заняття, яке співпало з Міжнародним днем синички. Діти поповнили знання про пташку та виготовили аплікацію синички, використовуючи нові технології.
Справжнім святом виявилось заняття гуртка «Школа східного танцю «Лілея», керівник Кириченко В.Є. З великим завзяттям діти виконували танцювальні рухи, в усьому копіювали поведінку свого керівника. Цінують роботу в команді, співчувають, співпереживають, допомагають один одному, радіють за успіхи своїх друзів.
На занятті гуртка «Фантазія», керівник Резніченко Л.І., працює творча майстерня. Серед дівчаток працював над створенням художнього образу один хлопчик, який вміло підбирав кольори, аксесуари. Дівчатка справді фантазували, брали участь у показі моделей, проявляли індивідуальність, творчість та креативність.
«Пейзаж - це перш за все світ» - такими словами розпочав відкрите заняття керівник фотостудії «Об’єктив» Мошенський С.А. Розкриваючи тему «Пейзажна фотозйомка», вихованці ознайомились з новими термінами: зйомка з низького положення, глибина різкості, динамічний діапазон, обсяг, фототехніка, вдале кадрування, точка зйомки, специфіка фотозйомки. Діти вчилися виконувати фотозйомку в сутінках, що надавало цьому якоїсь екзотичності та неперевершеності. Як висновок заняття прозвучали поради фахівця: вставайте рано, лягайте пізно, будьте терплячі - у вас все вийде.
Використовуючи міжпредметні зв’язки, разом з бібліотекарем міської гімназії №2, провела відкрите заняття керівник гуртка «Природа рідного краю» Іванова А.В. Глибоко розкрила тему заняття «Краса природи рідного краю»: разом з вихованцями здійснили заочну подорож стежками Корсунщини, згадали про живу і неживу природу, переглянули мультимедійну презентацію, почули мудрі слова володарки і хранительки книжкових скарбів та цікавинок, розгадували загадки. Під час практичної роботи з рослин і квітів виготовили оберіг для кожної домівки.
Незабутня зустріч відбулася з учасниками вокально-інструментального ансамблю «Адажіо» під керівництвом Столового В.О. Під час вивчення нового матеріалу основна увага зверталась на літерно-цифрове позначення акордів. Впродовж заняття вихованці працювали над якістю музичного звуку, виконували вправи на розвиток слуху, повторювали вивчені твори, визначали сильні і слабкі сторони виконання.
Керівник гуртка «Умілі рученята» Карпенко О.В. та класний керівник Панасюк А.А. із міської ЗОШ №1 продемонстрували тісну співпрацю під час відкритого заняття на тему «Душа природи - добра душа». Учні мали змогу переглянути відеофільм про лебедів, дізналися, скільки видів лебедів є у природі та розпочали практичну роботу, використовуючи сучасні технології. Учні забезпечені всім необхідним матеріалом для виготовлення аплікації. Задоволені обличчя дітей з готовими виробами - підсумок роботи керівника гуртка та вихованців.
Провівши цікаві вправи «Впізнай по голосу», «Казковий герой», «Назви тварину», «Знайди тінь», «Розфарбуй тварину», «Пальчикову гімнастику», «Що за Не…» та інші, керівник гуртка «Цікава психологія» О.В.Миронюк зуміла створити емоційний настрій на все заняття. У заключній частині проведені вправи на розвиток уваги, слухової пам’яті «Швидка реакція», «Добрик». Намальовані у кружечку обличчя, побажання від Добрика передали настрій від проведеного заняття, що і є своєрідним підсумком роботи.
Кожне заняття хореографії керівник гуртка «Роял Денс» Любко В.А. починає з розминки, основними правилами якої є поетапність, почерговість, чіткість та посильність. Особистий приклад хореографа грає неабияку роль у вивченні танцювальних рухів. На закріплення вивченого вихованці продемонстрували свою роботу в танці «Бешкетники».
Педченко О.Г. з вихованцями гуртка «Початкове технічне моделювання» продемонстрував запуск вертольота. Вихованці чітко виконували інструкції керівника. Складна конструкція виробу, технічні умови ще більше розвивали цікавість і активність гуртківців. Одержавши позитивний результат, вони підвели підсумок заняття.
Керівник зразкової вокальної студії української пісні «Барви Корсуня» на відкритому занятті продемонструвала свій вокальний талант та методику навчання співу своїх вихованців. Впродовж заняття працювали над інтонацією, ансамблем, закінченням музичних фраз. Повторили правила правильного співу (постава, дихання, положення корпусу), провели розспівку та повторили вивчені пісні, які виконували ансамблем.
Своєрідну подорож у світ лікарських рослин провела зі своїми вихованцями керівник гуртка «Лікарські рослини» Мартинова В.Ю. Основна увага приділялась застосуванню лікарських рослин у оздоровленні та профілактиці захворювань. Діти підтвердили свої знання про лікарські рослини своєї місцевості, проводили дослідження, спостерігали за результатами конкурсів, змагань та вікторин, склали картотеку лікарських рослин нашої місцевості. Дуже доречною та корисною була гра-змагання «Чи знаєте ви квіти, що лікують?», «Квіти, що лікують» та «Квіти для краси».
На високому методичному рівні відкриті заняття провели керівники гуртків образотворчого напрямку «Каляки-маляки» Кравченко В.А., «Палітра» Глущенко М.В.
Оригінальним завершенням місячника педагогічної майстерності став спільний захід гуртківців відділу технічної творчості, який підготували та провели керівники гуртків Попик В.В. і Топчій О.М. Уявна подорож «зимовим експресом» розпочалася з продажу квитків за щиру посмішку. Подорожуючи від зупинки до зупинки гуртківці виконували різні вправи, відгадували загадки, грали в ігри, провели змагання, прикрашали ялинку.
Місячник педагогічної майстерності - це, по суті, міні-звіт роботи кожного гуртка центру дитячої та молодіжної творчості. (К.М.Побірченко, заступник директора з навчально-виховної роботи).

26 грудня 2024 о 10:39 | Лисенко О. А. | немає коментарів

Як відомо, у закладах позашкільної освіти канікул не буває, – тож, під час шкільних осінніх канікул з метою організованого дозвілля вихованців гуртки працювали за відповідним графіком, педагоги ЦДМТ підготували програму «Мозаїка осені», насичену цікавими зустрічами, іграми, святами, поїздками, майстер-класами тощо.
Перший день канікул розпочався з творчого майстер-класу та виставки дитячих робіт вихованців гуртків декоративно-прикладного мистецтва під керівництвом керівників гуртків Карпенко О.В., Керекеші О.І., Лісової Л.Й., Резніченко Л.І.
Для найменших гуртківців проведено ігри та розваги, вправи на розвиток мовлення під назвою «Творча малеча», відео-клуб для вихованців гуртка «Fun English», квест-гру «Гарбузове паті», розважальну програму «Подорож до країни іграшок» під керівництвом Кравченко В.А., Базарної Г.Г., Любка В.А., Миронюк О.В., Вінглевської Т.О.
Вихованці середнього і старшого шкільного віку взяли активну участь у караоке «Співаємо українське», патріотичному заході «Код нації», які підготували та провели Гринюк В.О., Вінглевська Т.О., Стахурська Т.В.
Зразковий танцювальний колектив «Роял Денс» здійснив поїздку до міста Черкаси на Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «Осіння феєрія», керівник Любко В.А.
Для вихованців туристичних гуртків був організований одноденний велопохід за маршрутом місто Корсунь-Шевченківський - село Вільхівчик, керівник Оборін Д.Ю.
Впродовж тижня діяла онлайн-виставка дитячих малюнків вихованців гуртка «Палітра» на тему «Фантастичний космос», керівник Глущенко М.В.
У період осінніх канікул активно велася і методична робота, проведено ряд науково-методичних заходів для педагогічного колективу: «Методичний квест» та засідання методичного об’єднання керівників гуртків провела методист Лисенко О.А., майстер-клас «Ментальне здоров’я: дбаємо та підтримуємо» провела керівник гуртка «Цікава психологія» Миронюк О.В. У рамках навчання з охорони праці відбувся практичний тренінг «Надання першої долікарської допомоги», який провели запрошений лікар-анестезіолог місцевої лікарні Куценко О.В. та керівник гуртків центру Мошенський С.А. 29 жовтня педагоги ЦДМТ взяли участь в обласному онлайн-семінарі «Забезпечення та вдосконалення еколого-натуралістичної, природоохоронної, дослідницької роботи та роботи з обдарованими здобувачами освіти», а 31 жовтня - в обласних педагогічних читаннях із гуманної педагогіки на тему «За соборну вільну Україну я молюся, Боже мій, до тебе!».

8 листопада 2024 о 15:22 | Лисенко О. А. | немає коментарів

"Осінь щедра дарами"- таку назву мало свято, проведене еколого-натуралістичним відділом для гуртківців ЦДМТ. З хорошим настроєм та позитивними емоціями діти брали участь у веселих конкурсах, пізнавальних вікторинах, завзятими оплесками підтримували осінніх красунь-моделей та юних співаків, що приймали участь у святковому концерті.

8 листопада 2024 о 15:03 | Лисенко О. А. | немає коментарів

День української писемності та мови започаткували 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». 9 листопада вибрали для святкування невипадково, оскільки саме у цей день вшановували Преподобного Нестора-Літописця, автора найдавнішого українського літопису "Повісті минулих літ", послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме із його праці починається писемна українська мова. Коли Україна у 2023 році перейшла на новий церковний календар, то дати всіх фіксованих свят змістились на 13 днів. Відповідно, й день вшанування Нестора-Літописця та День української писемності та мови з 9 листопада перенесли на 27 жовтня.
Вже традиційно цього дня відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Цьогоріч авторкою тексту «Магія голосу» стала письменниця Оксана Забужко, а радіодиктант 25 жовтня дуже вдало продиктував письменник та військовослужбовець Павло Вишебаба. Разом з усією Україною та закордонними локаціями писали радіодиктант національної єдності і педагогічні працівники ЦДМТ.
Меценатська фундація «OLOS» за підтримки науковців Національного заповідника «Софія Київська», Міністерства освіти і науки України створила науково-просвітницьке відео з історії української мови. Проєкт «Мовне питання» спрямований на відродження української історії та культури, формування національної ідентичності молодого покоління. Відео можна переглянути за покликанням:

25 жовтня 2024 о 15:59 | Лисенко О. А. | немає коментарів

Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технологія), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). Саме ці напрями лежать в основі даної методики освіти, що базується на практичному застосуванні отриманих знань. Дитина не просто знайомиться напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться досліджувати і реалізовувати вивчене на практиці. З метою впровадження STEM-підходів в освітній процес позашкілля 17 жовтня у відділі технічної творчості ЦДМТ (заввідділом О.М.Кваша) для вихованців молодшої вікової категорії відбувся пізнавально-розважальний квест «STEM навколо нас». Гуртківці взяли участь у проведенні цікавих дослідів та конкурсів у сфері фізики, під час яких дізнались про силу тертя, її позитивні та негативні властивості.

21 жовтня 2024 о 11:43 | Лисенко О. А. | немає коментарів
Toggle chat