Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

НАВЧАЮЧИ - ВЧИМОСЯ

Дата: 27 жовтня 2020 о 12:47, Оновлено 12 грудня 2022 о 09:45
Автор: Трут Н. Ю.

У зв’язку з воєнним станом курси підвищення кваліфікації, зокрема при ЧОІПОПП, проходять у дистанційній формі. Дистанційне навчання педагогів, як сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ, вимагає певних знань і навиків від учасників, тому для керівників гуртків ЦДМТ проведено експрес-навчання з оволодіння достатніми навичками роботи на платформах онлайн-сервісів Google Meet та ZOOM. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання слухачам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Навчання педагогів он-лайн є частиною очно-дистанційного курсу, що складається з двох блоків: інформаційного, що призначений для прослуховування матеріалу у вигляді лекцій та навчального – для онлайн-навчання та здачі тестів.

Дистанційне навчання є інновацією у позашкіллі, адже подання інформації у форматі он-лайн ускладнює проведення групових занять. Тому, щоб провести заняття он-лайн з гуртківцями якісно, керівнику необхідно самому оволодіти цією технологією. Отже, освоєння сучасних ІКТ, без яких «дистанційка» просто неможлива – це необхідність і вимога часу.

Тому на спеціальні курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою з проблеми «Технологія педагогічної діяльності щодо розвитку освітньої мотивації школярів» (15,22 жовтня) записалося 23 педагоги ЦДМТ, якій успішно виконали домашє завдання й отримали сертифікати (30 годин).

20 жовтня керівники інформаційно-технічного відділу стали учасниками он-лайн практикуму «Методичний кейс: засоби та інструментарій дистанційного навчання. Програма для запису трансляції та відео OBS Studio».

27 жовтня педагогічні працівники ЦДМТ стали учасниками обласних педагогічних читань з гуманної педагогіки на тему «Як любити дітей», що також відбулися у форматі online. 

11 листопада педагогічні працівники (адміністрація, завідувачі відділів, керівники гуртків) взяли участь у онлайн-практикумі "Методичний кейс: засоби та інструментарій дистанційного навчання. Робота з mozaBook та mozaWeb". Програмою заходу передбачено: ознайомлення з можливостями інтерактивної презентаційної програми mozaBook, використання онлайн-платформи mozaWeb для дистанційної роботи, створення власного контенту за допомогою програми mozaBook.

27 листопада   педагогічні працівники (адміністрація) взяли участь у вебінарі "Сучасні форми роботи з педагогічним колективом в умовах розвитку освітнього процесу школи", де обговорювалися питання оранізації роботи з педагогічними працівникми у дистанційному режимі та пропозиції ЧОІПОПП щодо організації підвищення кваліфкації педпрацівнкиів.

16 грудня керівник гуртка "Юні туристи-краєзнавці" Оборін Д.Ю. взяв участь у обласній краєзнавчій онлайн-конференції "Сім чудес Черкащини", що була організована й проведена обасним центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді з використанням можливостей освітньої платформи Zoom.

17 грудня директор Фурса Т.П., заступник директора Побірченко К.М. взяли участь у роботі всеукраїнського вебінару, що був присвячений створенню безпечного середовища в закладі позашкільної освіти: "Позашкільна освіта у громаді: як зберегти мережу і забезпечити розвиток". Вебінар був організований МАПО (Міжшкільною асоціацією позашкільної освіти), основною метою діяльності якої є реалізація законних прав та захист інтересів в галузі позашкільної освіти , організації вільного часу.

18 грудня відбувся обласний онлайн-семінар з проблеми"Організація туристсько-краєзнавчої та національно-патріотичної роботи серед дітей та молоді в умовах пандемії", що був організований обласним Цетром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради. Розглядалися питання: 1.Нове в нормативному забезпеченні спортивного туризму. 2. З досвіду організації дистанційної роботи зі спортивного туризму, спортивного орієнтування, краєзнавства та національно-патріотичного виховання. (Використання платформ для створення тестових завдань; симулятор гри "Спортивне орієнтуваня"; "Онлайн-"Котигорошко"; використання Googl-платформ для створення тестових завдань). 3.План масових  заходів з національно-патріотичного виховання. Учансиками семінару були Ковальова І.М., завідувачка еколго-натуралістичного відділу, Оборін Д.Ю., керівник гуртка "Юні туристи-краєзнавці" .

21-23 грудня в режимі відео-конференції (Googl Meet) відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків науково-технічного напряму на тему "Використання дистанційних технологій в освітньому процесі гуртків науково-технічного напряму". Були обговорені питання: організація гурткової роботи в умовах карантину; обговорення Правил проведення змагань та внесення змін до інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласних змагань; проведено майстер-класи для кервиків гуртків. Відбувся жвавий обмін думками. Учасниками заходу були завідувач відділу Кваша О.М., керівники гуртків: Педченко О.Г., Топчій О.М., Лисенко В.П.

20 січня в режимі відеоконференції (Googl Meet) відбувся воркшоп, організований ЧОІПОПП, з проблеми: "Створення ефективної моделі організації освітнього процесу. Масові учнівські заходи з учнівською молоддю". У заході взяли участь Пшоно Н.В., завідувачка художньо-естетичного відділу, Ковальова І.М.,  завідувачка еколого-натуралістичного відділу.

21 січня Побірченко К.М. , заступник директора, Лисенко О.А., методист, завідувачі відділами - Пшоно Н.В., Кваша О.М., Ковальова І.М. взяли участь у Міжрегіональному онлайн-мості "Позашкільна освіта: сьогодення і перспективи" (формат Googl Meet).

3 лютого Побірченко К.М., заступник директора з навчально-виховної роботи, взяла участь у онлайн-семінарі  (Googl Meet) "Види і форми підвищення кваліфікації у КЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників", де висвітлювалися питання атестації педагогічних працівників позашкілля та підвищення кваліфікації на різноманітних освітянських платформах ("Всеосвіта", "На урок", "Прометеус" тощо).

10 лютого у режимі відеоконференції (Google Meet) відбувся онлайн-семінар "Розвиток педагогічної майстерності педагогів в умовах модернізації освітнього процесу". Програмою заходу передбачено ознайомлення з модернізацією освітнього простору в закладах позашкільної освіти, майстер-клас (еколого-натуралістичний, художньо-естетичний напрямки). Учасниками  цього заходу, проведеному КЗ "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради" були: Фурса Т.П. (директор), Побірченко М.М. (заступник директора), Лис Н.А. (культорганізатор), Пшоно Н.В., Ковальова Л.М., Кваша О.М. (завідувачі відділами); Заболотній Б.О., Кириченко В.Є. (керівники гуртків).

25 лютого  у режимі відеоконференції (Google Meet) відбувся онлайн-семінар-практикум "Ярмарка творчих ідей", проведений КЗ "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради". Програмою передбачено майстер-класи із застосуванням різних технік, що використовуються на хзаняттях з вихованцями (еколого-натуралістичний, художньо-естетичний напрямки). В заході взяли участь Побірченко К.М., заступник директора з навчально-виховної роботи, Вовк Н.А., культорганізатор, Пшоно Н.В., завідувач художньо-естетичного відділу, Ковальова І.М., завідувач еколого-натуралістичного відділу, Стахурська Т.В., Резніченко Л.І., керівники гуртків центру дитячої та молодіжної творчості.

Відповідно до Плану роботи  комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», 16 квітня у режимі відеоконференції (GoogleMeet) відбувся онлайн-семінар «Сучасні інновації в роботі закладів позашкільної освіти». У програмі заходу - ознайомлення з сучасними інноваційними технологіями в роботі закладів позашкільної освіти та онлайн-презентацію творчих робіт митців Черкаського краю комунальним закладом «Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка» Черкаської обласної ради. Модератор – директор КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» Давиденко Людмила Василівна. Учасниками заходу були Фурса Т.П., директор та Побірченко Н.В., заступник директора ЦДМТ.

19 травня - онлайн-зустріч фахівців з питань позашкільної освіти "Позапшкільна осваіта: стан та перспективи" - участь взяли Фурса Т.П., директор, Побірченко К.М., заступник директора з навчально-виховної роботи.


ПРОЛОНГОВАНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗА НАКОПИЧУВАЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ  (підсумки за 2021 рік)

15 педагогічних працівників (Фурса Т.П., Побірченко К.М., Лисенко О.А., Вовк Н.А., Пшоно Н.В., Кваша О.М., Ковальова І.М., Кравченко В.А., Лисенко В.П., Лісова Л.Й., Педченко О.Г.. Топчій О.М., Савченко А.О., Попик В.В., Мартинова В.Ю.) ЦДМТ взяли участь у онлайн-заходах, що проводилися у рамках пролонгованих курсів підвищення кваліфікації за комплексом сертифікаційних заходів:

11 березня - тренінг "Використання засобів мережі Інтернет для здійснення дистанційного освітнього процесу"  (6-8 годин);

16 березня - творча майстерня "Ігрокейс з командоутворення"  (4 години);

18 березня - практикум "Розвиток креативності та творчості засобами мистецтва" (2 години);

16 квітня - наукова студія "Вплив емоцій на психічне та фізичне здоров'я педагога"  (4 години);

26 квітня - майстер-клас "Арт-терапевтичні техніки в освітньому процесі" (4 години);

6 травня - online творча майстерня "Використання Додатків Googl в діяльності керівника закладу освіти" (4 години);

20 травня - вебінар "Використання можливостей Інтернет-технологій у роботі закладу позашкільної освіти" (2 години);





Засідання круглого столу "Особливості дистанційного навчання в позашкіллі" відбулося в еколого-натуралістичному відділі ЦДМТ 12 листопада цього року.  Під час  засідання  керівники  гуртків  поділилися думками, як  краще  організувати дистанційне навчання  гуртківців  під  час  пандемії.  Спільними  зусиллями  вирішили,  що  найдоступнішим зв’язком  між  гуртківцями  та  керівниками є інтернет-зв'язок «Viber», а як інтернет-платформа для  конференцій - «Meet». Також  були  розглянуті  й  інші  методи  комунікації  «гуртківець – керівник гуртка».




26 листопада 2021 року відбувся вебінар для керівників гуртків РЦДЮТ "Розвиток навичок 4К на заняттях гуртків". Проблема формування професійної компетентності педагога та особливостей зміфсту його роботи є досить актуальною в наш час. Бо ж якість виховного процесу закладу, його результати певною мірою залежать від педагога, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності. ЩО ТАКЕ ФОРМУЛА  "4К" І ЧОМУ ВОНА ВАЖЛИВА  ДЛЯ  МАЙБУТНЬОГО ГУРТКІВЦІВ - ось над цією проблемою працювали  під час вебінару. Підготувала і провела вебінар Ольга Анатоліївна Лисенко, методист РЦДЮТ


З 15 по 19 лютого 2021 року, на виконання річного плану центру дитячої та молодіжної творчості, наказу №15 від 01.02.2021 «Про організацію та проведення Тижня молодого керівника гуртків», з метою забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих спеціалістів, надання їм допомоги в проходженні с ступенів становлення й розвитку системи роботи, проведено Тиждень молодого керівника гуртків.

Відповідно до плану провели відкриті заняття керівники гуртків: Савченко А.О. (гурток «Фотокузня»,  відділ технічної творчості) – тема заняття «Робота з постійним світлом (LED-панель). Створення бліків та кострового світла»;

Заболотній Б.О. (гурток «Користувач ПК», відділ технічної творчості ) – тема заняття «Створення малюнків за допомогою графічного редактора MS Paint»; 

Мартинова В.Ю. (гурток «Лікарські рослини», еколого-натуралістичний відділ) – тема заняття «Медоноси різнотрав’я. Осот.Цикорій»;

Керекеша О.Ю. (гурток «Світ рукоділля», художньо-естетичний відділ) – тема заняття «Солоне тісто. ліплення з солоного тіста як вид творчості».

Впродовж Тижня проведено індивідуальні бесіди з молодими керівниками гуртків, під час яких з’ясовували ся їхні нахили, бажання, інтереси. До проведення відкритих занять залучалися найдосвідченіші колеги-наставники.




На виконання наказу №19 від 16.02.2021 року "Про проведення місячника педаогічної майстерності керівників гуртків, що атестуються", відповідно до річного плану центру дитячої та молодіжної творчості на 2020-2021 навчальний рік, плану-графіка атестації едагогічних працівників у 2021 році - з 22 по 26 лютого 2021 в рамках проведення місячника ПРОВЕДЕНО ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ, ЯКІ АТЕСТУЮТЬСЯ. Відкриті заняття провели керівники гуртків, які атестуються у 2021 році:

24 лютого - Вінглевська Тамара Олександрівна, гурток "Fun English", тема заняття "Спорт";

25 лютого - Педченко Олександр Григорович, гурток "Початкове технічне моделюваннЯ", тема заняття "Поняття геометричних фігур: плоскі та об'ємні"; Лисенко Жанна Сергіївна, гурток "Фієста", тема заняття - "Презентації  танцювальних номерів";

26 лютого - Стахурська Тетяна Володимирівна, гурток "Школа вокального мистецтва", тема заняття - "Як музика малює картини природи".

Місячник засвідчив великий творчий потенціал та вміння працювати згідно з сучасними освітніми вимогами.




24 березня відбулося засідання атестаційної комісії, де розглядалося питання: підтвердження тарифікаційного розряду Стахурській Т.В. (зразковий художній колектив "Школа вокального мистецтва"), Педченку О.Г.( гурток "Початкове технічне моделювання");  встановлення тарифікаційного розряду Вінглевській Т.О. (гурток "Оріяна"), Лисенко Ж.С. (зразковий худоржній колектив "Фієста").

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ В ПОЗАШКІЛЛІ. СКАРБНИЧКА КОРИСНИХ ПОСИЛАНЬ ДЛЯ УРІЗНОМАНІТНЕННЯ І ПОКРАЩЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ГУРТКІВЦІВ 

https://drive.google.com/file/d/10Hw1Qo_Oj1VFz6AbvrpImRpUl2ig-0Ci/view?usp=sharing




22 травня Кабінет Міністрів України прийняв новий правопис української мови. Ви можете завантажити повний правопис та короткі зміни, що у ньому відбулись.

https://drive.google.com/file/d/1Cn5V4rG9a4IeINLvpnW14kO3lhSc9hbS/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1H7rxnIVlK0QUbMeJML_5B0LVH53g0LtH/view?usp=sharing




Шановні колеги!  Позаяк жорсткий карантин вже закінчився, загроза епідемічного вибуху все ще залишається, а тому питання, як організувати та покращити процес дистанційного чи «змішаного» навчання залишається на часі. Гайд по додатках і платформах, що стануть у нагоді при цих форматах навчання  розміщений на сторінці ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА".




 

https://padlet.com/ddd21032000/jxmpnyaoonq1m1sv

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.