ДОЛУЧАЙТЕСЯ!

Date: 21 жовтня 2020 о 08:04
94 view

"Птах року" - щорічна природоохоронно-пропагандистська акція, яку проводить Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Українське товариство охорони птахів (УТОП).

Умови проведення акції «Птах року».

Птах року 2020 – ГОРЛИЦЯ ЗВИЧАЙНА

Загальні положення.

Мета акції – привернення уваги юннатівської молоді до проблеми охорони птахів та їх природних біотопів шляхом поширення знань та пропаганду охорони певного виду птахів.

В завдання акції входить також збирання інформації про сучасне поширення та чисельність птахів, які все ще є звичайними в межах України, але скорочують чисельність в інших частинах ареалу, та /або перебувають у несприятливому становищі через нераціональне використання певних біотопів.

Водночас з поширенням знань про птаха проводиться пропаганда практичних заходів охорони виду (біотехнічних, по веденню господарської діяльності тощо).

Учасники акції.
   Учасниками конкурсу можуть бути загальноосвітні, позашкільні, професійно-технічні навчальні заклади, творчі учнівські об'єднання, окремі учні, вчителі, працівники шкільних лісництв, аграрних об'єднань, а також відділення та осередки Українського товариства охорони птахів, окремі члени УТОП.

Керівництво акцією.
   Керівництво акцією "Птах року", підведення підсумків та визначення переможців здійснює оргкомітет, створений з представників НЕНЦ та УТОП.

Матеріали на районний етап акції можна надсилати до 30 жовтня 2020 року на електронну адресу ecoligakorsun@ukr.net або подавати до Корсунь-Шевченківського РЦДЮТ за адресою вул. Академіка О.А.Захаренка, 2 (контактна особа - Ковальова Ірина Миколаївна, тел.098-821-77-59).

Основні показники акції.

- Організаційна робота: кількість учасників в усіх заходах, присвячених птаху року.

- Масово-агітаційна та пропагандистська робота про корисну роль птаха в природі і господарській діяльності людини, про дбайливе ставлення до птахів, їх охорону.

- Проведення відповідних бесід, лекцій, видання буклетів, листівок, плакатів, здійснення виступів в пресі, по радіо, телебаченню.

- Різноманітність заходів, присвячених птаху року: тематичні заняття, тиждень "Птах року", конкурси, змагання тощо.

- Проведення обліків та спостережень за видом, заповнення анкет. Конкретні методичні поради по методиці проведення обліків та спостережень за певним видом надсилаються додатково організаторами конкурсу.

- Заходи щодо охорони конкретних видів птахів та місць їх мешкання.