ТУРИСТИЧНО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПОХІД

Date: 3 лютого 2021 о 07:38, Refreshed 3 лютого 2021 о 13:48
72 view

Могутнім і невичерпним джерелом духовності, моральності і культури сучасної молодої людини є її любов до рідного краю, його безцінних багатств, глибока шана до віковічних традицій свого народу. Але мало любити свій край - його ще треба добре знати. Тому гурток "Юні туристи-краєзнавці" (керівник Оборін Д.Ю.) об'єднав активних, завзятих, а головне - відкритих для всього нового дітей.
30 січня гуртківці здійснили черговий туристично-краєзнавчий похід - до КОЗАЦЬКОЇ МОГИЛИ.
ЗИМА ПОРАДУВАЛА СНІГОМ І МОРОЗОМ, ТОЖ ПОХІД БУВ ЛИЖНИЙ. Курган, що знаходиться за 4 км від центру нашого міста, вабить своєю таємничістю.

Кожний похід  - це не просто похід,  хоча туристична романтика (спілкування біля вогнища, пісні під гітару, смачна каша, юшка, чай з димком) присутня обов'язково. Це знайомство з новими місцями, а передують такому знайомству певні краєзнавчі методи: літературний (збір відомостей про об'єкт в різних джерелах), картографічний (вироблення марштуру до об'єкту). Юні краєзнавці застосовують під час походу візуальний метод (спостереження), фотографування (невід'ємний метод кожної туристичної мандрівки).  І ось про що дізналися гуртківці про Козацьку могилу. Це - стародавній курган, пам'ятка археології національного значення. Щоправда, під час розкопок, ніяких поховань знайдено не було. Існує легенда, що Козацька могила була утворена  після битви під Корсунем у 1648 році, в якій поховали загиблих козаків. Їхні побратими китайками наносили землі та насипали курган-могилу. В реалії, наймовірніше, курган використовували козаки як сигнальну вишку - "фігуру": на його верхівці запалювали хмиз у разі наближення татар, і, таким чином, за кілька годин сигнал про наступ ворога  міг дістатися Києва....А хрест на могилі встановили представники корсунського козацького руху до 500-річчя  створення Українського козацтва у 1992 році.