Запрошуємо  до  шкільної  теплиці!

Date: 1 лютого 2018 о 11:15

Новини відділу еколого-натуралістичної та туристсько-краєзнавчої роботи

Важко уявити, як  змогла  жити  і  працювати  сучасна людина  без    рослин, особливо  дощовою, пахмурною  дниною та  взимку,  коли  дерева  позбавлені  зеленого  листя,  а земля  закована  морозами. В цей  час  коли  природа  спить міцним  сном, навколишній простір засипаний  білим  снігом, людина особливо тягнеться до зелені,  до  квітів.

Вже  з  перших  днів  навчання  в еколого-натурвлістичному  відділі  РЦДЮТ  юннати  піклуються  про  рослини  у  теплиці,  бо  самі  вирощують  їх.  Вони  знають,  що  їх  потрібно  берегти – адже  це  живі істоти ,  які  так як і люди,  відчувають  голод  і  спрагу,  страждають  від  спеки  та  холоду,  бояться  болю.

На  сьогодні  наша   теплиця є  унікальною, тому що  вона  єдина  такого  рівня   в  Черкаській  області. Теплиця  має  розмір  300 квадратних  метрів  та новітнє  технологічне оснащення. Її  колекція  нараховує  більше  100  різновидностей  кімнатних  рослин:  кімнатна  троянда,  гіацинти,  кали,  амарилісові,  велика  колеція  кактусів та  рослин  сукулентів,  10  видів  бегоній, 2  види  пальми,  інжир,  лимони,  фікуси, різні  види  драцен, різнокольорові  пеларгонії,  товстянки, датура пахуча, юки, лантана, жасмин, різнокольорові  гібіскуси, монстера,  ананас,  мушмула  німецька,  якобінія,  ельстремерія ,  циперус,  коркове  дерево (пахіра),  калатея, епіфіліум. Крім цих  рослин,  які ми  змогли  зберегти, на відкриття теплиці ми отримали  з  Київського  ботанічного саду ряд особливих, рідкісних рослин, зокрема, 5 видів  рододендронів: рододендрон сіхотинський, рододендрон японський, рододендрон азалієвий, рододендрон тупий,  рододендрон колокольчатий, відросток  кавового дерева, саджанець каштану євроейського. Ми дійсно  маємо велику і цікаву   колекцію екзотичних, рідкісних і кімнатних  рослин.            Новинкою відділу є впровадження методу живцювання  деревних культур. Вже зараз виразно видно як прижилися черенки туї, самшиту, йошти, винограду.  Дітям цікаво як швидкий і простий спосіб  дає змогу скоротити терміни отримання повноцінного посадкового матеріалу швидким способом розмноження рідкісних видів рослин.

Ще  в  нашому  відділі  можна відвідати  живий  куточок в   якому  мешкають  тваринки: хвилясті  папужки,  червоновухі  черепахи,  морські  свинки, хом’яки, шиншила, акваріумні  сомики та  екзотичні  молюски  архахатини.

Еколого – натуралістичний  відділ  районного центру  дитячої  та  юнацької  творчості  запрошує  мешканців  міста  та  району  відвідати  наший  заклад  та насолодитися  красою  зелених  рослин.  Наша  адреса  вул.  Ярослава Мудрого  98-А, біля Територіального центру.

Заввідділом еколого-натуралістичної  роботи РЦДЮТ   Ірина Миколаївна Ковальова.