Творча майстерня сучасного педагога-позашкільника.

Date: 1 червня 2023 о 13:28

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш» - ці слова В.О.Сухомлинського стали лейтмотивом підсумково-аналітичного засідання методоб’єднання керівників гуртків ЦДМТ, що відбулось 30 травня у формі воркшопу «Творча майстерня сучасного педагога-позашкільника». Модератор заходу - О.А.Лисенко, методист, голова МО, закцентувала увагу на загальноприйнятому розумінні поняття «творчість» як діяльності людини, спрямованої на створення якісно нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей - творів мистецтва, наукових відкриттів, інженерно-технологічних, освітніх чи інших інновацій. Творчість – це засіб розширення меж буття. Будь-яке творче починання педагога має бути науково обґрунтованим. Саме наука вкладає в руки педагога обґрунтовану, вивірену, цілісну методику творчої діяльності. Керівники гуртків з цікавістю пройшли запропонований модератором тест «Діагностика творчого потенціалу та креативності». Щоб творити, педагогу потрібна база знань, умінь і навичок, тобто професійна компетентність. Які ж складники майстерності керівника гуртка? – у цьому напрямку відбувалося обговорення й обмін досвідом учасників засідання. Сьогодні крім базових професійних компетентностей – а це грунтовні фахові знання, навички професійної імпровізації, ситуативний вибір форм навчання, творчість та артистизм, - необхідне впевнене володіння цифровими технологіями (робота в інтернеті, на сайтах, соціальних мережах, засоби для дистанційної роботи, створення електронних освітніх ресурсів, медіапрезентацій тощо). Досвідом про участь у педагогічних виставках, професійних конкурсах майстерності «Джерело творчості» та їх значення для підвищення професійної компетентності керівника гуртка; про алгоритм створення авторської програми, навчально-методичного посібника, електронного освітнього ресурсу поділилися керівники гуртків: Вінглевська Т.О. («Вокальна студія «Оріяна» та англійської мови «Little Stars», «Fun English»), Гринюк В.О. («Студія української пісні «Барви Корсуня»), Ковальова І.М. («Основи біології»), Кириченко В.Є. («Школа східного танцю «Лілея»), Любко В.А. (танцклуб «Роял-Денс»). Питання творчого підходу до використання інноваційних, нестандартних, цікавих для дітей форм і методів гурткової роботи у літній період презентувала й надала методичні рекомендації Лисенко О.А., культорганізатор Кравченко В.А. ознайомила з програмою організації дозвілля учнів у Центрі творчості впродовж червня 2023 року. На завершення зібрання було підсумовано роботу методоб’єднання керівників гуртків у поточному навчальному році та визначено пріоритетні напрямки на наступний.