Засідання методичного об’єднання керівників гуртків ЦДМТ.

Дата: 18 січня о 09:52, Оновлено 24 січня о 09:50
40 переглядів

16 січня відбулося чергове засідання методичного об’єднання керівників гуртків ЦДМТ. За круглим столом методичної студії учасники опрацювали тему щодо сучасних підходів у роботі з талановитими, здібними дітьми. Цей напрямок є одним із головних у діяльності нашого педагогічного колективу та передбачає створення найсприятливіших умов для забезпечення високої якості позашкільної освіти. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед сучасною освітою стоїть завдання, спрямоване на забезпечення формування інтелектуального, креативного потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої учнівської молоді. Виховати з обдарованої дитини особистість, адаптовану до складностей сучасного життя, досить важко. У розвитку творчих можливостей учнів велике значення має випереджальний характер навчання й виховання. Мета розвитку здібностей вихованців – допомогти їм реалізувати свої індивідуальні якості, не загубитися в сірій масі учнів, сприяти переорієнтації їхнього репродуктивного мислення на творче індивідуальне конструювання. Важливе значення має забезпечення та розширення інформованості в тих галузях, які цікавлять гуртківців, залучення до різноманітної діяльності для самореалізації. В ході засідання методичної студії члени методоб’єднання обмінювалися досвідом використання інноваційних, нестандартних форм і методів роботи з вихованцями, керівники гуртків В.Ю.Мартинова, А.В.Іванова продемонструвати оригінальні майстер-класи.
У підсумку учасники засідання зауважили, що сучасний освітній процес вимагає інноваційних підходів щодо розвитку творчої особистості учня, що спрямовані на: активізацію емоційної сфери учнів, їхнього асоціативно-образного мислення та творчої уяви; виховання в дітей любові до життя − як динамічної основи для їхнього самовираження і розвитку творчих здібностей; розвиток критичного мислення та креативності; впровадження нестандартних занять і форм роботи. Важливою передумовою успіху є система формування творчої особистості, спрямована на розвиток таких здібностей, як здатність бачити проблему, аналізувати, інтегрувати, виявляти суперечності, оригінальні ідеї, уміти здійснювати пошук, дослідницьку діяльність, критично мислити. Діти тим талановитіші та розумніші, чим більше можливостей бути такими ми їм надаємо. Лише створивши творчу атмосферу в дитячому колективі можна забезпечити розвиток творчої особистості дитини. (О.А.Лисенко, методист, голова МО)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.